Yakala: Hizmet Kullanım Şartları

Son Güncelleme: 21 Haziran 2019

İcat Çıkarma mobil cihaz uygulaması (“App”) üzerinden erişilebilen “Yakala” video oyun hizmetlerine hoş geldiniz. Bu dokuman, “Yakala” Hizmet Şartlarını (“Şartlar”), video oyun hizmetlerimizi, Uygulamamızı www.icatcikarma.com adresindeki web sitelerimizi okumayı kolaylaştırmak için (“Site”) topluca “Hizmetler” olarak adlandırılır. Lütfen, Hizmetlerimizi kullanımınızı sağlayan bu Şartları, dikkatlice okuyunuz. 

Şartlar Sözleşmesi

Hizmetlerimizi kullanarak, bu Şartları ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Eğer 13 yaşın altındaki bir çocuğun ebeveyni veya yasal velisi iseniz (“Ebeveyn”), bu Şartları, bu Şartlar ve Gizlilik Politikamız uyarınca Servisleri kullanmaya yetkili olan kendiniz ve çocuğunuz (çocuklar) adına kabul etmiş olursunuz. Bu Şartları kabul etmiyorsanız, Gizlilik Politikamız ve Hizmetleri kullanmayınız.

Şartlarda veya Hizmetlerde Değişiklikler

Bu Şartlarda istediğimiz zaman değişiklik yapabiliriz. Böyle bir değişiklik durumunda, değişen Şartları Siteye veya Uygulamaya ekleyerek veya diğer iletişim kanallarımız yoluyla size bildiririz. Her değişiklikten sonra Şartları gözden geçirmeniz önemlidir çünkü Sitede veya Uygulamada değiştirilmiş Şartlar yayınladıktan sonra Hizmetleri kullanmaya devam ederseniz veya bunları başka şekilde size bildirirseniz, değiştirilmiş şartlara bağlı kalmayı kabul ettiğinizi bize bildirirsiniz. Değiştirilmiş Şartlara uymayı kabul etmiyorsanız, Hizmetleri artık kullanamazsınız. Hizmetlerimiz zaman içinde geliştiğinden, Hizmetlerin tümünü veya bir bölümünü herhangi bir zamanda ve önceden bildirmeksizin değiştirebilir veya sonlandırabiliriz.

ANLAŞMAZLIK ŞARTLARI:AŞAĞIDAKİ “ANLAŞMAZLIK SÖZLEŞMESİ” BÖLÜMÜNDE AÇIKLANAN BAZI ANLAŞMAZLIKLARDAN CAYMANIZ VE BUNUN HARİCİNDE, SİZ VE İCAT ÇIKARMA ARASINDAKİ ANLAŞMAZLIKLARIN BAĞLAYICI, BİREYSEL ARABULUCULUK YOLUYLA ÇÖZÜLECEĞİNİ KABUL EDERSİNİZ VE JÜRİ TARAFINDAN YARGILANMA HAKKINIZDAN VEYA HERHANGİ BİR TOPLU DAVA VEYA TEMSİLCİ DAVASINDA DAVACI VEYA VEKİL OLARAK KATILMAKTAN FERAGAT EDERSİNİZ.

Gizlilik

Hizmetlerimiz aracılığıyla toplanan her türlü bilgi, söz konusu bilgilerin toplandığı tarihte geçerli olan Gizlilik Politikası kapsamındadır. Bu Gizlilik Politikasını zaman zaman revize etme yetkisine sahibiz. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almayı tercih ettiğinizde, Yakala bültenine kaydolurken veya zaman zaman sunabileceğimiz bir program, müşteri veya teknik destek alma isteğinde bulunduğunuzda e-posta adresi, telefon numarası veya yazışma adresi gibi Kişisel Bilgileri toplayabiliriz veya başka bir yöntemle bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Bazı durumlarda, IP adresinizi genel bir coğrafi konuma dönüştürmek veya cihazınızdaki konum hizmetlerini etkinleştirirseniz mobil cihazlarınızın GPS koordinatlarına veya yaklaşık konumlarına erişmek gibi, bulunduğunuz yerle ilgili bilgileri toplayabilir ve saklayabiliriz. Hizmetlerimizi sizin için geliştirmek ve kişiselleştirmek için konum bilgilerini kullanabiliriz.

Sizden aldığımız veya sizinle ilgili olarak topladığımız Kişisel Bilgileri hiçbir üçüncü taraf şirket veya iş ortağı ile paylaşmayacağız.

BİLGİLERİNİZİN DEĞİŞTİRİLMESİ

Hesabınızla ilişkilendirilen Kişisel Bilgilerinize, Hesap ayarlarınız üzerinden veya bizimle info@icatcikarma.com adresinden iletişime geçerek erişebilirsiniz.

Kişisel Bilgilerinizi ve Hesabınızı silmemizi istiyorsanız, lütfen talebinizle birlikte info@icatcikarma adresinden bize ulaşın. Bilgilerinizi olabildiğince kısa sürede silmek için gerekli işlemleri başlatacağız, ancak bazı bilgiler kayıtlarımız için arşivlenmiş/yedek kopyalarda veya yasaların gerektirdiği şekilde saklanmış olabilir.

ERİŞİM, YENİDEN KULLANIM, SİLME VE KISITLAMA HAKLARI

Yakala’nın sizinle ilgili Kişisel Bilgileri İşleyip İşlemediğini, Kişisel Bilgilere erişim talebinde bulunup bulunmadığınızı ve Kişisel Bilgilerinizi yanlış olduğu yerlerde düzeltmemizi, değiştirmemizi veya silmemizi isteyebilirsiniz. Yürürlükteki yasalar tarafından izin verildiği takdirde, hakkınızdaki tüm Kişisel Bilgilere düzeltme isteme ya da hakkınızdaki Kişisel Bilgilerin silinmesini talep etmek için info@icatcikarma.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Lütfen tam adınızı, Hesabınızla ilişkilendirilmiş kullanıcı adınızı ve istediğiniz bilgileri ayrıntılı bir şekilde ekleyiniz. Bu tür talepler yerel yasalara uygun olarak gerçekleştirilecektir.

BİLGİLERİNİZİN GÜVENLİĞİ

Sizden veya hakkımızda topladığımız bilgileri (Kişisel Bilgileriniz de dahil olmak üzere) yetkisiz erişim, kullanım veya ifşadan korumak için tasarlanmış yeterli yönetimsel, fiziksel ve elektronik önlemleri almaktayız. Formlarımıza hassas bilgiler girdiğinizde, bu verileri SSL veya başka teknolojiler kullanılarak şifrelenmektedir. Ancak, İnternet üzerinden bilgi aktarma veya bilgi saklama yöntemlerinin tamamen güvenli olmadığını unutmayınız. Dolayısıyla, hiçbir bilginin mutlak güvenliğini garanti edememekteyiz. İstenmeyen ifşa durumları için sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Uygulamayı/Siteyi kullanarak veya Kişisel Bilgilerinizi bizimle paylaşarak, Siteyi kullanımınızla ilgili güvenlik, gizlilik ve yönetimsel konular hakkında sizinle elektronik olarak iletişim kurabileceğimizi kabul edersiniz. Güvenlik sistemlerinin ihlal edildiğini öğrenirsek, Siteye bir bildirim göndererek veya size bir e-posta göndererek sizi elektronik olarak bilgilendirmeye çalışabiliriz. 

Uygunluk ve Hesap Oluşturma

Hizmetlerin belirli özelliklerini kullanmak istiyorsanız, bir hesap oluşturmanız gerekecektir (“Hesap”). Bize, Hesabınız için doğru, eksiksiz ve güncel bilgiler sağlamanız ve doğru, eksiksiz ve güncel kalması için gereken bilgileri güncellemeyi kabul etmeniz önemlidir. Bunu yapmazsanız, Hesabınızı askıya almamız veya sonlandırmamız gerekebilir. Hesap şifrenizi kimseyle paylaşmayacağınızı kabul edersiniz ve Hesabınızı yetkisiz kullanımlar olduğunda derhal bize bildirmeniz gerekir. Hesabınızda gerçekleşen tüm etkinliklerden farkında olsanız da olmasanıza da siz sorumlusunuzdur.

Çocukların Hesap Oluşturması

Yakala’nın yürüttüğü doğrulama ve onay süreci ile Çocukların Çevrimiçi Gizlilik Koruma Yasasına (COPPA) uyarız. Eğer 13 yaşın üzerindeyseniz ve Yakala üzerinden bir Hesap oluşturmak için kaydolursanız, Yakala Hizmetlere erişmenizi ve bunları kullanmanızı sağlar. 13 yaşından küçük her çocuğun ebeveyni, bir Çocuk Hizmetlerini kullanmadan önce Yakala’ya kaydolmalıdır. Yakala, Ebeveynin çocuğun ebeveyni olduğunu doğrulamasını ve çocuk için bizimle bir Hesap açılmasını onaylamasını ister. Hem ebeveyn onayı hem de onay alındıktan sonra, Yakala, Ebeveynin çocuk için bir Hesap oluşturmasını sağlayacaktır.

Bir Ebeveyn çocuğun Hizmetlere erişimine ve kullanımına izin vermezse veya Ebeveynin rıza süreci ile rızasını doğrulamazsa, İcat Çıkarma bu çocuğun bir Hesap oluşturmasını engeller, ayrıca çocuğun Hizmetlere erişimini ve kullanımını engeller ve bu çocuğun bilgisinin Hizmetler aracılığıyla erişilebilir olmamasını sağlar. Bir Ebeveyn bir çocuğun Hizmetlere erişimini ve kullanımını kabul etmişse fakat bu izni iptal etmek istiyorsa, bizimle info@icatcikarma.com mail adresinden iletişim kurmalıdır. Bu durumda çocuğun Hizmetlere erişmesini ve bu Hizmetleri kullanmasını sonlandıracağız ve bu çocuğun bilgilerinin Hizmetler üzerinden erişimini kısıtlayacağız.

13 yaşın altındaki çocukların ebeveynleri, Yakala ve/veya İcat Çıkarma’nın, Yakala ve/veya İcat Çıkarma’ya sunulan ya da Hizmetler aracılığıyla toplanan bilgileri, bu hizmetleri yalnızca Hizmetler’i sunmak veya sağlamak amacıyla kullanan üçüncü taraflarla paylaşabilir(örneğin, üçüncü taraf güvenlik izleme hizmetleri ve web barındırma şirketleri gibi). Kullanıcılarımızdan nasıl bilgi topladığımız, kullandığımız ve paylaştığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.

Güvenli Oyun

Oyun sırasında, lütfen etrafınızdakilerin farkında olun ve güvenli bir şekilde oynayın. Uygulamayı ve oyunu oynamanın kendi sorumluluğunuzda olduğunu kabul etmiş sayılırsınız ve bunun için makul olarak gerekli gördüğünüz sağlık, sorumluluk, tehlike, kişisel yaralanma, sağlık, yaşam ve diğer sigorta poliçelerini ve Servisleri kullanırken meydana gelebilecek yaralanmalar karşı sigorta edinmek sizin sorumluluğunuzdadır. Ayrıca, Uygulamayı yürürlükteki herhangi bir yasa, kural veya Yönetmeliği (izinsiz giriş yasaları dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) veya Eğitim yönergelerini ihlal etmek için kullanmamayı kabul edersiniz ve başka bir bireyin yürürlükteki herhangi bir kanunu, kuralı veya Yönetmeliği veya Eğitim yönergelerini ihlal etmesini teşvik etmemeyi veya yönlendirmemeyi kabul etmiş sayılırsınız. Yukarıda belirtilenleri sınırlamadan, Uygulama kullanımınızla bağlantılı olarak, başkalarına duygusal baskı uygulamayacağınızı onları küçük düşürmeyeceğinizi (kamuya açık halde ya da başka şekilde), başkalarına saldırmayacağınızı ya da tehdit etmeyeceğinizi, izinsiz özel mülke girmeyeceğinizi, başka hiçbir kimseyi taklit etmeyeceğinizi veya bağlılığınızı, unvanınızı veya yetkinizi yanlış beyan etmeyeceğinizi ve herhangi bir şekilde yaralanma, ölüm, mülk hasarı ve/veya sorumluluğu ile sonuçlanabilecek herhangi bir faaliyette bulunmayacağınızı kabul etmiş sayılırsınız. Geçerli yasa uyarınca ve yürürlükteki herhangi bir yasa, kural veya düzenlemenin ihlali veya ihmal ya da diğer sorumlulukların ihlali durumunda, İcat Çıkarma ve Yakala Hizmetlerimizi kullanmanız sırasında oluşabilecek herhangi bir maddi hasar, kişisel yaralanma veya ölüm ile ilgili tüm sorumlulukları reddeder. Ayrıca, Uygulamanın bir veya daha fazla kullanıcısı ile bir anlaşmazlık olması durumunda, İcat Çıkarma ve Yakala (ve görevlilerimizi, yöneticilerimizi, acentelerimizi, yan kuruluşlarımızı, ortak girişimlerimizi ve çalışanlarımızı) bu tür ihtilaflardan kaynaklanabilecek herhangi bir şekilde, bilinen ve bilinmeyen, şüpheli ve şüphesiz, açıklanmayan ve açıklanmayan, gizli veya açıktan her türlü ve nitelikteki zararlardan (gerçek ve sonuç) sorumlu tutamazsınız. 

Uygulama Hakları

Bu Şartlara uymanıza bağlı olarak, İcat Çıkarma, Uygulamanın bir kopyasını bir mobil cihaza indirmek ve yüklemek ve yalnızca kendi kişisel, ticari olmayan amaçlarınız için Uygulamanın bu kopyasını çalıştırmak için sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez, lisanssız bir lisans sağlar. Bu Koşullarda açıkça izin verilmediği sürece, şunları yapamazsınız: (a) Uygulamaya dayalı türev çalışmaları kopyalamak, değiştirmek veya oluşturmak, (b) Uygulamayı herhangi bir üçüncü tarafa dağıtmak, devretmek, alt lisans vermek, kontrat imzalamak, ödünç vermek veya kiralamak; (c) Uygulamayı tersine mühendislik yapmak, kaynak kodlarını açmak veya parçalarına ayırmak veya (d) Uygulamanın işlevselliğini herhangi bir yolla birden fazla kullanıcıya sunmak. İcat Çıkarma, bu Koşullar kapsamında açıkça size verilmeyen Uygulamadaki ve Uygulamadaki tüm hakları saklı tutar.

AppStore Uygulamaları için Ek Koşullar

Uygulamaya Apple Store’dan eriştiyseniz veya indirdiyseniz, yalnızca Uygulamayı kullanmayı kabul edersiniz: (a) iOS (Apple’ın tescilli işletim sistemi yazılımı) çalıştıran bir Apple markalı ürün veya cihazda ve (b) Apple Store Hizmet Şartlarında belirtilen “Kullanım Kuralları” tarafından izin verilen şekilde kullanabilirsiniz.

Uygulamaya herhangi bir uygulama mağazasından veya dağıtım platformundan (Apple Store, Google Play veya Amazon AppStore gibi) (her biri bir “Uygulama Sağlayıcı” olan) erişmiş veya indirmişseniz, aşağıdakileri kabul etmiş sayılırsınız:

• Bu Koşullar, Uygulama Sağlayıcı ile değil, sizinle İcat Çıkarma arasında geçerlidir ve bizim ve Uygulama Sağlayıcı arasında olduğu gibi, İcat Çıkarma yalnızda Uygulamadan sorumludur.

• Uygulama Sağlayıcı, Uygulamaya ilişkin herhangi bir bakım ve destek hizmeti verme yükümlülüğüne sahip değildir.

• Uygulamanın herhangi bir geçerli garantiye uymaması durumunda, Uygulama Sağlayıcıya bildirimde bulunabilirsiniz ve Uygulama Sağlayıcı size Uygulama için satın alma fiyatını (varsa) ve geçerli yasaların izin verdiği azami ölçüde iade edecektir. Uygulama Sağlayıcı, Uygulamaya ilişkin olarak başka hiçbir garanti yükümlülüğüne sahip olmayacaktır. Bir Uygulamanın herhangi bir garantiye uymamasının herhangi bir özelliğine sahip olabilecek herhangi bir iddia, kayıp, borç, hasar, maliyet veya harcama yalnızca İcat Çıkarma’nın sorumluluğundadır.

• Uygulama Sağlayıcı, Uygulamaya ilişkin olarak sahip olduğunuz herhangi bir talebi veya herhangi bir üçüncü tarafın taleplerini veya Uygulamaya sahip olmanız ve bunları kullanmanızla ilgili olarak, bunlarla sınırlı olmamak üzere, (i) ürün yükümlülüğü taleplerini; (ii) Uygulamanın herhangi bir geçerli yasal veya düzenleyici gereksinime uymadığı iddiası ve (iii) tüketicinin korunması veya benzeri yasalar altında ortaya çıkan iddialardan sorumlu değildir.

• Herhangi bir üçüncü tarafın, Uygulamanın veya Uygulamaya sahip olmanız ve bunun kullanımının üçüncü şahısların fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiğini iddia edilmesi durumunda, İcat Çıkarma, bu tür fikri mülkiyet haklarının ihlaline ilişkin soruşturma, savunma, uzlaşma ve tahliyeden bu Şartların gerektirdiği ölçüde talepte bulunma yoluyla yalnızca sorumlu olacaktır.

• Uygulama Sağlayıcısı ve bağlı kuruluşları, uygulamanın lisansınızla ilgili olarak bu Şartların üçüncü taraf yararlanıcılarıdır ve bu Şartların hüküm ve koşullarını kabul ettiğiniz takdirde, uygulama sağlayıcısı, bu şartları üçüncü taraf bir yararlanıcı olarak size karşı uygulama lisansınızla ilgili olarak uygulamak hakkına sahip olacaktır (ve bu hakkı kabul etmiş sayılacaktır).

• Uygulamayı kullanırken geçerli tüm üçüncü taraf hizmet şartlarına da uymalısınız.

İçerik ve İçerik Hakları

Bu Şartların amaçları için: (a) “İçerik”;Hizmetler aracılığıyla yayınlanan, oluşturulan, sağlanan veya başka bir şekilde kullanıma sunulan metin, yazılım, senaryolar, grafikler, fotoğraflar, sesler, müzikler, videolar, görsel-işitsel kombinasyonlar, etkileşimli özellikler, her türlü yazarlık eserleri ve bilgi veya diğer materyaller anlamına gelir ve (b) “Kullanıcı İçeriği”, Hesap sahiplerinin (siz de dâhil) Hizmetler üzerinden kullanıma sunulmasını sağladığı tüm İçerikler anlamına gelir. İçerik, Kullanıcı İçeriğini sınırlama olmaksızın içerir. Bu Şartlara uymanıza bağlı olarak, İcat Çıkarma, İçeriği yalnızca Hizmetlerin kullanımına izin verdiğiniz kullanımınızla bağlantılı olarak indirmek, görüntülemek, izlemek ve kullanmak için kişisel, ticari olmayan, münhasır olmayan, devredilemez, aktarılamaz ve iptal edilebilir bir lisans sağlar.

İçerik Sahipliği

İcat Çıkarma, herhangi bir Kullanıcı İçeriğinde herhangi bir mülkiyet hakkı talep etmez ve bu Koşullarda yer alan hiçbir şey Kullanıcı İçeriğinizi kullanmak ve istismar etmek zorunda kalabileceğiniz herhangi bir hakkı sınırlamaz. Yukarıda belirtilenlere tabi olarak, İcat Çıkarma ve lisans verenleri (Yakala dahil), tüm ilgili fikri mülkiyet hakları dahil, Hizmet ve İçerik ile ilgili tüm haklara, unvanlara ve yetkilere tamamen sahiptir. Hizmetlerin ve İçeriğin, telif hakkı, ticari marka ve Türkiye ve yabancı ülkelerin diğer yasaları tarafından korunduğunu kabul etmektesiniz. Hizmetlere veya İçeriğe dâhil olan veya ona eşlik eden herhangi bir telif hakkı, ticari marka, hizmet markası veya diğer mülkiyet hakları bildirimlerini kaldırmamayı, değiştirmemeyi veya gizlememeyi kabul edersiniz.

Tarafınıza Verilen Haklar

Servisler yoluyla herhangi bir Kullanıcı İçeriğini sağlayarak, İcat Çıkarma’ya münhasır olmayan, kalıcı, geri alınamaz, devredilebilir, alt lisans verilebilir, dünya çapında, halka açık olmayan, halka açık bir şekilde sergilenen, halka açık ve Kullanıcı İçeriğinizi, Size ve diğer Hesap sahiplerine Hizmet ve İçeriği işletmek ve sağlamakla bağlantılı olarak dağıtmayı garanti edersiniz.

Tüm Kullanıcı İçeriğinizden yalnızca siz sorumlusunuzdur. Tüm Kullanıcı İçeriğinize sahip olduğunuzu veya bu Koşullar uyarınca Kullanıcı İçeriğinizdeki lisans haklarını bize vermeniz için gereken tüm haklara sahip olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz. Ayrıca, ne Kullanıcı İçeriğinizin ne de Hizmetler aracılığıyla kullanıma sunulması için Kullanıcı İçeriğinizin kullanımı ve paylaşımının, ne de Kullanıcı İçeriğinin İcat Çıkarma tarafından Hizmetlerde veya Hizmetlerde kullanımının ihlal edileceğini, kötüye kullanmayacağını veya ihlal edemeyeceğini ve üçüncü tarafın fikri mülkiyet hakları veya tanıtım veya mahremiyet hakları veya yürürlükteki yasa veya düzenlemelerin ihlali ile sonuçlanmayacağını beyan ve taahhüt edersiniz. İcat Çıkarma, İcat Çıkarma’nın tamamen kendi takdirine bağlı olarak Kullanıcı İçeriğinin uygun olmadığına veya Eğitim Kılavuzlarını veya bu Şartları ihlal ettiğine inandığına dair tüm önerileri reddedebilir. İcat Çıkarma ayrıca, Kullanıcı İçeriğini Hizmetlerden herhangi bir zamanda, önceden bildirmeksizin ve herhangi bir nedenle kaldırma hakkını saklı tutar.

Ayrıca, açıkça yetkilendirilmedikçe, yalnızca diğer hesap sahiplerinden ve bizim tarafımızdan sağlanan araçlarla, herhangi bir üçüncü taraf platformu, değişim, komisyoncu veya başka bir mekanizmadan veya herhangi bir üçüncü taraf platformundan olmamak üzere, Ticaret Öğeleri elde edebileceğinizi kabul edersiniz. Bu şartları ihlal ederek satılan, aktarılan veya değiştirilen tüm öğeleri iptal edebiliriz. Böyle bir satış, transfer veya değişim (veya bunu yapmaya teşebbüs) yasaktır ve hesabınızın yasaklanmasına neden olabilir. Tüm Öğeler ve diğer içerikler herhangi bir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmaktadır. 

Davranışlar, Genel Yasaklar ve İcat Çıkarma’nın İcra Hakları

Hizmetleri kullanırken kendi davranışlarınızdan ve Kullanıcı İçeriğinizden ve bunların sonuçlarından sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz. Örnek olarak ve bir sınırlama olarak, Hizmetleri ve İçeriği kullanırken şunları yapmayacağınızı kabul edersiniz:

• başkalarının yasal haklarına (gizlilik ve tanıtım hakları dâhil) hakaret etmek, kötüye kullanmak, taciz etmek, zarar vermek, takip etmek, tehdit etmek veya başka şekilde ihlal etmek;

• yasadışı, uygunsuz, küçük düşürücü, müstehcen, pornografik, kaba, saldırgan, hileli, zarar verici, yanlış, yanıltıcı veya aldatıcı İçerik veya mesajlar yüklemek, yayınlamak, e-postayla göndermek, iletmek veya başka şekilde kullanıma sunmak;

• Herhangi bir bireye veya gruba karşı ayrımcılık, bağnazlık, ırkçılık, nefret veya tacizi teşvik etmek veya bunlara dâhil olmak;

• İzin verme hakkınız ya da izniniz olmayan herhangi bir mülke ya da yere erişim veya herhangi bir şekilde erişim veya erişim girişimi;

• Yürürlükteki herhangi bir yasayı veya düzenlemeyi ihlal edecek ya da hukuki sorumluluk doğuracak herhangi bir davranışı ihlal etmek veya teşvik etmek;

• Ticari mesajları veya reklamları, saadet zincirini veya diğer rahatsız edici bildirimleri yüklemek, yayınlamak veya başka şekilde kullanıma sunmak;

• Başka bir kişi veya kuruluşla olan ilişkinizi taklit etmek veya yanlış tanıtmak;

• Yasadışı veya zararlı faaliyetler veya maddelerle ilgili öğretici bilgileri teşvik etmek veya sağlamak;

• Herhangi bir gruba veya bireye karşı fiziksel zarar, şiddet veya yaralanmayı teşvik etmek veya bunlara dâhil olmak;

• Virüsleri, zararlı solucanları, donanımsal açıkları, truva atlarını veya yıkıcı nitelikteki herhangi bir öğeyi iletmek;

• Sahte, tahrif edilmiş, yanıltıcı veya uygunsuz veri gönderimleri, düzenlemeler veya silmeler;

• Üçüncü tarafın patentini, telif hakkını, ticari markasını, ticari sırrını, ahlaki haklarını veya diğer fikri mülkiyet haklarını veya tanıtım veya gizlilik haklarını ihlal eden, kötüye kullanan veya ihlal eden herhangi bir İçeriği postalamak, yüklemek, yayınlamak, göndermek veya iletmek;

• Hizmetleri veya Hizmetler içindeki herhangi bir öğeyi, İcat Çıkarma’nın adını, herhangi bir İcat Çıkarma ticari markasını, logosunu veya diğer özel bilgilerini ya da bir sayfada bulunan herhangi bir sayfanın veya formun düzenini ve tasarımını İcat Çıkarma olmadan kullanmak, göstermek, yansıtmak veya çerçevelemek yazılı onayı ifade etmek;

• Hizmetlerin halka açık olmayan alanlarına, İcat Çıkarma’nın bilgisayar sistemlerine veya İcat Çıkarma’nın sağlayıcılarının teknik dağıtım sistemlerine erişmek, bunları kurcalamak veya kullanmak;

• Herhangi bir İcat Çıkarma sisteminin veya ağının güvenlik açığını araştırmak, taramak veya test etmek veya herhangi bir güvenlik veya kimlik doğrulama önlemini ihlal etmek;

• Servisleri veya İçeriği korumak için İcat Çıkarma veya İcat Çıkarma’nın sağlayıcılarından herhangi birinin veya başka bir üçüncü tarafın (başka bir kullanıcı dâhil) uyguladığı herhangi bir teknolojik önlemi engellemek, atlamak, kaldırmak, devre dışı bırakmak, sınırlandırmak veya başka şekilde rahatsız etmek;

• İcat Çıkarma veya diğer genel olarak temin edilebilir üçüncü taraf web tarayıcıları tarafından sağlananlar dışındaki herhangi bir teknolojiyi veya yöntemi kullanarak Hizmetlere veya İçeriğe erişmeye veya bunları aramaya çalışmak veya Hizmetlerden İçerik indirmek (bunlarla sınırlı olmamak üzere, otomasyon yazılımı, botlar, örümcekler, tarayıcılar, veri madenciliği araçları veya kesiciler, araçlar, aracılar, motorlar veya her türlü cihaz dâhil);

• Hizmetleri veya İçeriği veya bunların bölümlerini çıkarmak, silmek, dizine almak, kopyalamak veya yansıtmak;

• İcat Çıkarma’nın açık yazılı onayı olmadan bir İcat Çıkarma markası, logosu, URL’si veya ürün adını kullanan herhangi bir meta etiketi veya diğer gizli metin veya meta verileri kullanmak;

• herhangi bir e-posta veya haber grubu gönderiminde herhangi bir Yakala paket başlığını veya başlık bilgisinin herhangi bir bölümünü taklit etmek veya değiştirilmiş, aldatıcı veya yanlış kaynak tanımlayıcı bilgiler göndermek için Hizmetleri veya İçeriği herhangi bir şekilde kullanmak;

• Hizmet veya İçeriği sağlamak için kullanılan herhangi bir yazılımı deşifre etme, derleme, değiştirme veya tersine mühendislik yapmaya çalışma;

• Virüs gönderme, aşırı yükleme, limitleri aşma, istenmeyen posta gönderme veya Hizmetleri posta saldırısına uğratma dahil olmak üzere herhangi bir kullanıcının, ana bilgisayarın veya ağın erişimine müdahale etmek veya bunlara müdahale etmeye çalışmak;

• Hizmetler veya İcat Çıkarma’nın altyapısına makul olmayan veya orantısız bir şekilde yük getiren herhangi bir eylemde bulunmak;

• Hizmetlerde veya İçerikte görünen herhangi bir özelliği, uyarıyı veya bağlantıyı silme, gizleme veya herhangi bir şekilde değiştirme;

• • Hizmetleri veya İçeriği veya bunların herhangi bir bölümünü herhangi bir ticari amaç için veya herhangi bir üçüncü tarafın yararına veya bu Şartların izin vermediği bir şekilde kullanmak, (a) Uygulama dışında satılan Uygulama öğelerinde veya kaynaklarında toplanma dâhil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, (b) Uygulama dışında ödeme yapmak üzere Uygulamada hizmet vermek veya (c) Uygulamayı veya Hesabınızı satmak, yeniden satmak, kiralamak veya kiralamak; 

• Hizmetlerden, Hizmetlerin diğer kullanıcılarından, açık izinleri olmadan, kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri toplamak veya saklamak;

• geçerli yasaları veya düzenlemeleri ihlal etmek;

• herhangi bir bireyin yukarıdakilerden herhangi birini yapmalarını teşvik etmek veya mümkün kılmak.

Geçerli yasalarla veya diğer yasal gerekliliklerle, Hizmetlere veya İçeriğe erişimi veya kullanımı izlemek veya herhangi bir İçeriği incelemek veya düzenlemek zorunda olmamakla birlikte, Hizmetlerin işletilmesi, bu Koşullara uygunluğun sağlanması ve bunlara uyulması amacıyla bunu yapma hakkımız vardır. Herhangi bir İçeriğe herhangi bir zamanda ve önceden bildirmeksizin, herhangi bir zamanda, kendi takdirimize bağlı olarak, sakıncalı veya ihlali olduğunu düşündüklerimiz dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir İçeriğe erişimi kaldırma veya devre dışı bırakma hakkını saklı tutarız, ancak bu işlem bunlarla ve bu şartlarla sınırlı değildir. Bu Koşulların ihlalini veya Hizmetleri etkileyen davranışları inceleme hakkına sahibiz. Yasayı ihlal eden kullanıcıları kovuşturmak için kanun uygulayıcı makamlarla görüşebilir ve işbirliği yapabiliriz.

Geribildirim

Hizmetlerdeki iyileştirmeler için geri bildirim, yorum ve önerilerinizi bekliyoruz (“Geri bildirim”). Instagram üzerinden bize ulaşarak geri bildirim gönderebilirsiniz. Bize, sahip olduğunuz veya kontrol ettiğiniz tüm fikri mülkiyet hakları altında kullanmak, kopyalamak, değiştirmek, türev çalışmalar oluşturmak ve geri bildirimleri herhangi bir amaç için kullanmak amacıyla münhasır olmayan, dünya çapında, daimi, geri alınamaz, tamamen ücretli, telif ücretsiz, alt lisanslanabilir ve devredilebilir bir lisans hakkı verirsiniz.

DMCA/Telif Hakkı Politikası

İcat Çıkarma telif hakkı yasasına saygı duyar ve kullanıcılarının da aynısını yapmasını bekler. İcat Çıkarma’nın, telif hakkı sahiplerinin haklarını defalarca ihlal ettiği veya tekrar tekrar ihlal ettiğine inanılan uygun durumlarda hesap sahiplerini feshetme politikasına sahiptir. 

Üçüncü Şahısların WebÜçüncü Şahısların Web Sitelerine veya Kaynaklarına Bağlantılar

Hizmetler ve Uygulama üçüncü taraf web sitelerine veya kaynaklarına bağlantılar içerebilir. Bu bağlantıları yalnızca bir kolaylık olarak sunuyoruz ve bu web sitelerinde veya bu sitelerde bulunan içerikten, ürünlerden veya hizmetlerden veya bu web sitelerinde görüntülenen kaynaklardan veya bağlantılardan sorumlu değiliz. Üçüncü taraf web sitelerini veya kaynaklarını kullanmanızdan kaynaklanan tüm risklerin sorumluluğunu kabul edersiniz ve sorumluluk alırsınız.

Sonlandırma

Hizmetlere erişiminizi ve kullanımınızı tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, herhangi bir zamanda ve size bildirmeden sonlandırabiliriz. info@icatcikarma.com mail adresine mail göndererek Hesabınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Hizmetlerin veya Hesabınızın sona ermesi, silinmesi veya iptal edilmesi üzerine, bu Koşulların aşağıdaki hükümleri geçerli olacaktır: Uzlaştırma Bildirimi; İçerik Sahipliği; Sizin tarafınızdan verilen haklar; Fesih İşlemlerinin Ticari Maddeleri, Geri bildirim; Garantilerin Reddi; Tazminat; Sorumluluğun Sınırlandırılması; Tartışmalı karar; Genel terimler ve bu fesih cümlesi.

Garanti Reddi

UYGULAMA VE HİZMETLERİ KULLANIMINIZ KENDİ SORUMLULUĞUNUZDADIR. YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, HİZMETLER VE İÇERİK HERHANGİ BİR GARANTİ OLMAKSIZIN “OLDUĞU GİBİ” SAĞLANIR. YUKARIDAKİLERİ SINIRLAMAKSIZIN, İCAT ÇIKARMA VE YAKALA, TİCARETE ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, YALNIZCA EĞLENCE VEYA İHLAL ETMEME İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR GARANTİYİ VE TİCARETLE İLGİLİ VEYA TİCARETLE İLGİLİ HERHANGİ BİR GARANTİYİ AÇIKÇA REDDEDER. İcat Çıkarma ve Yakala hizmetlerin gereksinimlerinizi karşılayacağına veya kesintisiz, güvenli veya hatasız bir şekilde sunulacağına dair hiçbir garanti vermez ve herhangi bir İçeriğin kalitesi, doğruluğu, güncelliği, eksiksizliği veya güvenilirliği konusunda hiçbir garanti vermez.

ÇEVRİMİÇİ VEYA ÇEVRİMDIŞI İLETİŞİMLERİNİZLE VE HİZMETLERİN DİĞER KULLANICILARIYLA OLAN ETKİLEŞİMLERİNİZLE VE HİZMETLERİ KULLANIMINIZ SONUCUNDA İLETTİĞİNİZ VEYA ETKİLEŞİMDE BULUNDUĞUNUZ DİĞER KİŞİLERLE İLGİLİ TÜM RİSKLERİ ÜSTLENİRSİNİZ. İCAT ÇIKARMA VE YAKALA HİZMETLERİN HERHANGİ BİR KULLANICISININ ARKA PLANINI GÖRÜNTÜLEMEDİĞİNİ VEYA SORGULAMADIĞINIZI KABUL EDERSİNİZ. İCAT ÇIKARMA VE YAKALA HİZMET KULLANICILARININ DAVRANIŞLARIYLA İLGİLİ HİÇBİR BEYANDA BULUNMAZ VEYA GARANTİ VERMEZ. HİZMETLERİN DİĞER KULLANICILARIYLA OLAN TÜM İLETİŞİM VE ETKİLEŞİMLERDE VE ÖZELLİKLE ÇEVRİMDIŞI VEYA ŞAHSEN BULUŞMAYA KARAR VERİRSENİZ, HİZMETLERİ KULLANIMINIZIN BİR SONUCU OLARAK İLETİŞİM KURDUĞUNUZ VEYA ETKİLEŞİMDE BULUNDUĞUNUZ DİĞER KİŞİLERLE MAKUL ÖNLEMLER ALMAYI KABUL EDERSİNİZ.

Tazminat

Herhangi bir hak talebi, uyuşmazlık, talep, sorumluluk, tazminat, zarar ve masraf ve bunlarla sınırlı olmamak üzere, bunlarla sınırlı olmamak üzere, İcat Çıkarma ve Yakala ile ilgili kişilerini, yöneticilerini, çalışanlarını ve acentelerini tazmin ve alacaklardan uzak tutacağınızı, (a) Hizmetlere veya İçeriğe erişiminiz veya bunları kullanmanızdan, (b) Kullanıcı İçeriğinizden veya (c) bu Şartları ihlal etmenizden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak makul yasal ve muhasebe ücretlerinden yararlanamayacağınızı kabul edersiniz.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, İCAT ÇIKARMA VEYA YAKALA HİZMETLERİN VEYA İÇERİĞİN OLUŞTURULMASINDA, ÜRETİLMESİNDE VEYA SUNULMASINDA YER ALAN HERHANGİ BİR BAŞKA TARAF, BU KOŞULLARDAN KAYNAKLANAN VEYA BUNLARLA BAĞLANTILI OLARAK, KAR KAYBI, VERİ KAYBI VEYA İYİ NİYET, HİZMET KESİNTİSİ, BİLGİSAYAR HASARI VEYA SİSTEM ARIZASI VEYA YEDEK HİZMETLERİN MALİYETİ DÂHİL OLMAK ÜZERE DOLAYLI, ARIZİ, ÖZEL, CEZAİ, ÖRNEK TEŞKİL EDEN VEYA SONUÇSAL ZARARLARDAN VEYA HİZMETLERİN VEYA İÇERİĞİN KULLANIMINDAN VEYA KULLANILAMAMASINDAN VEYA HERHANGİ BİR İLETİŞİMDEN, ETKİLEŞİMDEN VEYA HİZMETLERİ KULLANIMINIZ SONUCUNDA, GARANTİ, SÖZLEŞME, HAKSIZ FİİL (İHMAL DÂHİL), ÜRÜN SORUMLULUĞU VEYA BAŞKA HERHANGİ BİR YASAL TEORİYE DAYANARAK VE İCAT ÇIKARMA VE YAKALA’NIN BU TÜR ZARARLARIN OLASILIĞINDAN HABERDAR OLUP OLMADIĞI, BURADA BELİRTİLEN SINIRLI BİR ÇÖZÜMÜN TEMEL AMACINDAN BAŞARISIZ OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞ OLSA BİLE, HİZMETLERİN DİĞER KULLANICILARI VEYA İLETİŞİM KURDUĞUNUZ VEYA ETKİLEŞİMDE BULUNDUĞUNUZ KİŞİLERLE YAPILAN TOPLANTILARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. BAZI YARGI KURUMLARI, DOLAYLI VEYA ARIZİ ZARARLAR İÇİN SORUMLULUĞUN HARİÇ TUTULMASINA VEYA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VEREMEZ, BU NEDENLE YUKARIDAKİ SORUMLULUK SINIRLAMASI, YÜRÜRLÜKTEKİ YARGI ALANINDA YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE UYGULANACAKTIR.

Genel Şartlar

Bu Şartlar ve bunlarla ilgili her türlü eylem, yasal anlaşmazlık hükümlerine bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olacaktır. Bu Koşullar, İcat Çıkarma ile sizin Hizmet ve İçerikle ilgili siz ve sizin arasındaki bütün ve münhasır anlayışı ve sözleşmeyi oluşturur ve bu Koşullar, İcat Çıkarma ile sizin Hizmet ve İçerikle ilgili önceden yapılan tüm sözlü veya yazılı anlaşmaları veya sözleşmeleri geçersiz kılar ve değiştirir. Bu Şartların herhangi bir hükmünün geçersiz veya uygulanamaz olması halinde bu hükmün izin verilen azami ölçüde uygulanacağını ve bu Şartların diğer hükümlerinin yürürlükte kaldığını ve yürürlükte kalacağını unutmayınız. Bu şartları, İcat Çıkarma’nın önceden yazılı izni olmadan, yasaların veya başka bir şekilde uygulanmasıyla atayamaz veya başkasına aktaramazsınız. Bu şartları böyle bir onay olmadan atamak veya aktarmak için yaptığınız herhangi bir girişim geçersiz olacaktır. İcat Çıkarma bu şartları kısıtlama olmaksızın serbestçe atayabilir veya aktarabilir. Yukarıdakilere tabi olarak, bu Şartlar tarafların, haleflerinin ve izin verilen atamaların çıkarına yöneliktir ve buna göre sonuçlandırılır.

İcat Çıkarma tarafından, bu Koşullarda yapılan değişikliklerle ilgili olanlar da dahil olmak üzere, bu Koşullar uyarınca yapılan bildirimler veya diğer iletişimler (a) e-posta yoluyla veya (b) Hizmetlere gönderilerek verilecektir. E-posta ile yapılan bildirimler için, alındığı tarih, bu bildirimin iletildiği tarih olarak kabul edilecektir. 

İcat Çıkarma’nın bu Şartların herhangi bir hakkı ya da hükmünü uygulamaması, söz konusu haktan ya da hükümden feragat ettiği anlamına gelmez. Bu tür bir haktan veya hükümden feragat, yalnızca yazılı ve İcat Çıkarma tarafından yetkili bir temsilci tarafından imzalanması halinde geçerli olacaktır. Bu Koşullarda açıkça belirtilmediği sürece, bu Koşullara göre her iki tarafın herhangi bir tarafının yaptığı bu Koşullar uyarınca, bu Koşullar altındaki diğer çözümlere halel getirmeyecektir.

İletişim bilgileri

Bu Şartlar veya Hizmetler hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen info@icatcikarma.com veya Büyük Saray Meydanı Cad. Şehremini Mah. No:50-1 Fatih/İstanbul Türkiye adresinden iletişime geçiniz.